Цікаві факти про стоматологію та зуби – Стоматология на Дружбы Народов

Цікаві факти про стоматологію та зуби

Цікаві факти про стоматологію та зуби

-Абсолютна сила жувальних м’язів на одній стороні дорівнює 195 кг. Звичайно, такий тиск не зможе витримувати пародонт, і тому звичайне жувальний тиск дорівнює 9-15 кг (ну максимум 100 кг, якщо ви гризете горіхи).

-Якщо ви правша, то більшу частину їжі ви пережовуєте на правій стороні щелепи, і навпаки, якщо ви лівша, то на лівій.

-Якщо у одного з однояйцевих близнюків не вистачає того чи іншого зуба, як правило, такий же зуб відсутній і в іншого близнюка.

-До того як в XIX столітті була винайдена технологія виготовлення штучних керамічних зубів, як матеріал для зубних протезів використовувалися зуби солдатів, полеглих на полі бою. Так, після громадянської війни в США англійські стоматологи отримували цілі бочки таких вантажів.

-Така дивовижна річ як електричний стілець теж була винайдена стоматологом.

-американські стоматологами використовується близько 13 тонн золота в рік для виготовлення коронок, мостів, вкладок і зубних протезів.

-Сам дорогим зубом став зуб Ісаака Ньютона, проданий в 1816 році за 730 фунтів стерлінгів (приблизно 3,241 $ сьогодні), після чого він був вправлений в перстень, хто набув його аристократом.

Найдавніша японські стоматологи видаляли зуби голими руками.

-Кілька рад середньовічних стоматологів: – Щоб зуби не руйнувалися, використовуйте як полоскання “відвар” з собачих зубів у вині. – Для зміцнення розхитаних зубів прив’яжіть до щелепи жабу. – Щоб полегшити біль в яснах, потріть їх зубом людини, померлої насильницькою смертю. (Про процес добування ліків краще не замислюватися).

-Не так давно зубні протези були популярним весільним подарунком на Британських островах. Чомусь британці вирішили, що все одно досить скоро втратять всі зуби, тому почали прискорювати процес видаленням зубів у відносно молодому віці.