Захворювання ясен і зубів – Стоматология на Дружбы Народов

Захворювання ясен і зубів

При таких складних захворюваннях, як пульпіт або періостит, депульпірування зуба і подальша пломбування каналів є необхідною дією з порятунку зуба. На жаль, далеко не завжди їх вдається ретельно прочистити і запломбувати, тому не можна повністю виключити рецидиви запального процесу. На щастя, існує методика, яка дозволяє повністю стерилізувати кореневі канали, дозволяючи зберегти в цілості й схоронності навіть ті зуби, які раніше видаляли відразу ж. Називається ця методика депофорез.

Що це таке
Депофорез – це сучасний метод лікування

каналів зуба, при якому використовується гідроокис міді-кальцію. Метод депофореза дозволяє обробити не тільки головний канал зуба, але і всі його бічні відгалуження, практично повністю стерилізовані його. Гідроокис міді-кальцію має дезінфікуючі властивості, що важливо при лікуванні запальних процесів. Також вона стимулює відновлення кісткової тканини, що важливо при лікуванні каналів кореня зуба.

Переваги
У порівнянні з класичними методами лікування каналів депофорез має істотні переваги:

використання методу дозволяє успішно лікувати навіть сильно викривлені коріння і облітерірован каналами, які недоступні інструментальному підходу;
після депофореза зберігається механічна стабільність кореня зуба;
вся апикальная дельта кореня зуба надійно стерилізується, що запобігає реинфекцию;
після лікування зникає потреба проводити резекцію верхівки зубного кореня;
успіх лікування становить 95%;
процедура проста, економічна і при правильному проведенні не доставляє пацієнтові ніяких неприємних відчуттів.

Показання
Депофорез показаний пацієнтам в наступних випадках:

якщо у пацієнта викривлені, облітерірован і важкодоступні для обробки інструментами канали або ж широке апікальний отвір;
якщо канали вже були раніше запломбовані і їх повторне розпломбування з об’єктивних причин неможливо або ж в каналі присутній шматок стоматологічного інструменту;
якщо на верхівці кореня зуба виявлена ​​кіста;
якщо в каналі присутній гангренозне вміст і некротизовані тканини.

Протипоказання
Метод депофореза показаний практично всім, виняток становить лише кілька пунктів: вагітність;
наявність алергічної реакції на мідь;
якщо зубний канал раніше був закритий срібним штифтом;
якщо у пацієнта загострився періодонтит.
У цих випадках слід відмовитися від проведення процедури.

Лікування
Депофорез не є панацеєю від усіх захворювань зубів, однак, у багатьох випадках саме він допомагає зберегти зуб пацієнта. Лікування проводиться в три відвідування стоматологічної клініки, при цьому між відвідинами повинен бути проміжок не менше тижня.

При першому відвідуванні лікар повинен продіагностувати стан зуба пацієнта і обробити канал кореня зуба на максимально можливу довжину, розширивши гирлову частина, створивши тим самим депо для гідроксиду міді-кальцію. При кожному відвідуванні під впливом електричного поля іони проникають в кореневі канали, стерилізуючи їх.
При останній процедурі стоматолог обов’язково повинен після завершення лікування закрити канал атацідом.

Фізичні принципи

Фізичні принципи впливу депофореза полягають в тому, що під час процедури іони ОН і Cu (ОН) 4 проникають в канали зуба, включаючи всі бічні відгалуження, буквально стерилізуючи їх, оскільки мідь має бактерицидну дію. Унікальність методики полягає в тому, що таким чином можна продезінфікувати все, навіть найдрібніші бічні відгалуження каналів кореня зуба.

Хімічні принципи

Хімічні принципи впливу депофореза полягають в тому, що під час проведення процедури гідроокис міді-кальцію ліквідує в каналі зуба все мікроорганізми, здійснює протеолиз залишків біологічних тканин, які знаходяться в каналах, стимулює утворення кісткової тканини.

Результати лікування

Після депофореза в каналах кореня зуба практично не залишається ніяких хвороботворних бактерій і мікроорганізмів. Залишки пульпи, які можуть перебувати в канальної системі, після процедури розпадаються і зникають. Крім того, гідроокис міді-кальцію стимулює швидке утворення кісткової тканини, що сприяє якнайшвидшому загоєнню зубних каналів.

В результаті депульповані зуб можна зберегти на досить тривалий час, уникнувши рецидивів запального процесу.